DynamicTEAM


jeleniogórskie towarzystwo strzeleckie

sekcja dynamiczna

"strzelec"

27.11.2022r.

(niedziela)

Zawody IPSC
Nasze najbliższe zawody to IPSC LVL1 (czyli może wziąć udział każdy, nie jest do tego potrzebny egzamin).
6 torów, ponad 100 strzałów. Duży wybór klas sprzętowych: Production, Production Optics, Standard, Classic, Open oraz PCC. Każdy znajdzie coś dla siebie. /regulamin zawodów w zakładce ZAWODY/

Rejestracja na Practiscore
UWAGA. Rejestracja trwa do 23.11.2022 oraz liczba miejsc jest ograniczona, także radzimy nie zwlekać z decyzją.

Jeżeli będzie zainteresowanie, to możemy zrobić trening otwarty Sekcji Dynamicznej, skierowany m.in. do osób początkujących przed zawodami czy szykujących się do Egzaminu Kompetencyjnego. Prosiłbym w takim razie osoby zainteresowane o kontakt zwrotny.  

26-27.11.2022r.

(sobota/niedziela)

Już w ostatni weekend listopada zapraszamy na: kurs sędziowski strzelectwa dynamicznego (PZSS, NROI).
 
Ukończenie kursu nadaje uprawnienia sędziowskie klasy trzeciej PZSS (strzelectwa dynamicznego), k.RO NROI oraz RO NROI. Co za tym idzie, pozwala na sędziowanie dyscyplin dynamicznych (IPSC, 3GUN, PiRO, Liga Sportera, itd.).

W dniu 26.11.2022 (sobota) obędzie się część teoretyczna kursu wraz z egzaminem.

W dniu 27.11.2022 (niedziela) odbędzie się część praktyczna, na strzelnicy JTS „Strzelec” na terenie byłego poligonu 18 Karkonoskiego Pułku Przeciwlotniczego. Dojazd od strony Alei Solidarności w Jeleniej Górze.
 

Rejestracja na kurs tylko do 18.11.2022 do godziny 12:00       TUTAJ 

Harmonogram kursu będzie przesłany na maila podanego przy rejestracji.

Koszt uczestnictwa w kursie: 150zł.
/120zł dla członków JTS Strzelec./

Płatność przelewem, na poniższe dane:
 
JTS Strzelec
52 1140 2004 0000 3702 8198 2255 (mbank)
tytułem „Kurs sędziowski – imię i nazwisko kandydata”.
 
Płatność za wydanie licencji – 20zł.
 
Do wydania licencji należy przygotować zdjęcie legitymacyjne.
Sędziowie, którzy chcą podnieść klasę sędziowską zobowiązani są posiadać podpisaną kartę pracy sędziego.

27.11.2022r.

(niedziela)

Egzamin Kompetencyjny IPSC.
W dniu 27.11.2022 na terenie naszej strzelnicy odbędzie się Egzamin Kompetencyjny IPSC.

Koszt przeprowadzenia egzaminu: 50 PLN.

Rejestracja na Egzamin dostępna jest na Practiscore.
Co to właściwie za Egzamin? Co on daje? Jest to forma sprawdzenia czy dany zawodnik potrafi bezpiecznie posługiwać się bronią w ramach uczestnictwa w zawodach IPSC. Zdanie tego egzaminu pozwala na uczestnictwo w zawodach od LVL2 wzwyż. Zawody te są na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym, budowy torów, rywalizacji, nagród, itd. Dobrym przykładem były ostatnie Mistrzostwa Polski w karabinie IPSC (Vortex Cup – Polish National Championship IPSC Rifle 2022) oraz Mistrzostwa Polski w Pistolecie IPSC (IPSC Polish Open 2022 – Wiechlice). Mnóstwo strzelania, super zabawa, bardzo dopracowane tory, zawodnicy z wielu krajów (tak, w IPSC na mistrzostwa danego kraju mogą przyjechać zawodnicy z innych krajów – jest osobna klasyfikacja generalna i osobna krajowa), na obu imprezach można nawet było wylosować bardzo dobrą broń. Minusem jest kurczący się zapas amunicji w szafie 😉
Dla kogo jest ten Egzamin? Dla każdego kto chce dołączyć do Regionu IPSC Polska, rywalizować na super zawodach, rozwijać się w tym kierunku.
Czy Egzamin jest ciężki? Zdecydowanie nie. Najcięższą sprawą dla większości kandydatów jest część teoretyczna. Czyli znajomość przepisów IPSC. Egzamin składa się z 20 pytań z opcją jednokrotnego wyboru, aby zdać należy mieć minimum 16 poprawnych odpowiedzi.

Wszystkie przepisy są dostępne TUTAJ

Nie ma co się zrażać mnogością czy obszernością tych przepisów. Najlepiej zapoznać się z przepisami jednego rodzaju broni (pistolet) oraz z przepisów karabinu, strzelby i PCC zapoznać się z tabelkami klas sprzętowych – bo praktycznie tylko tym różnią się przepisy między rodzajami broni – reszta jest powtórzona. Dodatkowo jak ktoś wziął udział w chociaż jednych zawodach IPSC, to połowę odpowiedzi już będzie znał bez czytania przepisów.

Część praktyczna z kolei jest bardzo prosta, składa się z 3 krótkich torów IPSC i zdaje się ją z pistoletu. Należy mieć odpowiednie wyposażenie (pas, kabura, ładownice, magazynki, amunicja, pistolet, okulary, ochronniki słuchu).  

Więcej informacji o egzaminie  TUTAJ

 

Dla zainteresowanych – jak wygląda część praktyczna nagrał Bartosz Szczęsny: